About Me

My photo
My name is Oksana, I'm from Ukraine. Thank you for your interest in my handmade! Мене звати Оксана, я з України. Дякую за інтерес до моєї творчості!

Tuesday, March 26, 2019

Бути вільним

 Привіт :)

В продовження теми про емоції, трішки поділюсь своїм батьківським досвідом.
Коли доньці було 7 років, а це вважається кризовим періодом, ми зіткнулись з серйозною проблемою страхів. Щодня я чула від неї: "я боюсь - боюсь темноти, собак, боюсь іти в школу..." Я відчувала дискомфорт через це і ніякі пояснення "та нічого ж страшного" не допомагали. Якось спонтанно прийшов на думку такий ритуал - відпускати павучків :) Чому саме павучків, бо їх донька також боялась, павучок= натуральне втілення страху. Коли зустрічали павучка в нашій квартирі, то обережно переміщали його за межі помешкання зі словами: "забирай наші страхи". Павучків майже не стало, а разом з тим і страхи кудись розсіялись. Така собі терапія получилась. І це було навіть весело :)
Секрет цієї терапії захований ось в чому - прийнятті емоції. Це важливо! Ми нарешті прийняли, що відчували страх (а не так, як раніше я пояснювала. що нема чого боятись - це неприйняття насправді), навіть персонізували страх у вигляді павучка, психологи ще радять, наприклад, малювати свої страхи і запускати літачки чи спалювати.
Раз емоція з'явилась - треба її прийняти, значить були якісь причини її виникнення, можливо приховані. Прийняти потрібно, щоб вона не стала нав'язливою. "Так, ми зрозуміли - ти (страх) нам хочеш щось сказати".
Емоція "виконала свою функцію" -  донесла нам про небезпеку і сама зникає. Тобто, відпускання відбувається природньо.
Ще важливий момент - підтримка дитини. Я показала, що підтримую свою доньку - "так ти боїшся, я розумію це, але ми справимось". Тоді вже можна пояснити, що небезпека недійсна, або є рішення, щоб нічого поганого не сталось. Але СПОЧАТКУ підтримка, а потім пояснювати.

Страх, так же як інші емоції народжуються в нашій дуже древній (з еволюційної точки зору) частині мозку, і там вони часто неконтрольовані. Але коли ми розуміємо їх, усвідомлюємо - наше "мислення" зв'язується з ними. Тоді їх стає легше пережити і змінити з негативних на позитивні.

За допомогою повітряної кульки також можна чудово проілюструвати, що будь-яке негативне почуття насправді тимчасове і воно зміниться на щасливе, якщо ми його приймемо і відпустимо... 
 «Викидай» погані почуття і спостерігай, як вони летять вверх на повітряній кулі ... 

Для наглядності невеличке відео про гру "Емоції"


Діліться, як ви справляєтесь зі страхами ;) чи може ви абсолютно смілива людина - це цікаво

Дякую за зворотній зв'язок!

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...